طی ۹ ماهه نخست سال جاری صورت گرفت
جمع‌آوری بیش از ۱۳هزار تن زباله در منطقه دو

معاون خدمات شهری منطقه دو شهرداری کاشان از جمع آوری بیش از ۱۳.۵ هزار تن زباله طی ۹ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

محمدرضا مکاری گفت: میانگین تولید زباله هر شهروند روزانه ۴۲۵ گرم است و برای جمع آوری هر کیلوگرم زباله از مبدأ تا مقصد (دفن در چاله) ۱۴۸۸ریال هزینه می‌شود که در این بین میانگین هر شب جمع آوری زباله ۵۰ هزار کیلوگرم است.

وی میزان و مساحت رفت و روب روزانه را با احتساب نوبت‌های انجام را ۴ میلیون و ۸۷ هزار و ۴۸۱ مترمربع (با احتساب نوبت‌های انجام) ذکر و بیان کرد: در این مدت بیش از ۳۳۰۰ تن ضایعات شهری و نخاله در سطح نواحی سه گانه منطقه دو جمع آوری و در محل های مجاز تخلیه شده است.

معاون خدمات شهری منطقه دو شهرداری کاشان در ادامه از ۱۱۰۰مورد اخطار نخاله ساختمانی،۶۵ مورد لایروبی کانیوو و پل های فلزی، ۷۶مورد پیگیری گودهای رها شده و پنج مورد تبصره ۱۴ خبر داد و افزود: پاکسازی و محصور نمودن زمین‌های بایر،اجرای تبصره ۱۴و بند۲۰، حفر چاه‌های جذبی، لایروبی چاه، شستشوی المان‌ها، اجرای کانیوو، اخطار و پر کردن گودهای رها شده و همچنین پاکسازی مسیر رودخانه‌ها و…از جمله مواردی بوده که طی این مدت در دستور کار نواحی و حوزه معاونت خدمات شهری منطقه بوده است.

مکاری در پایان بر لزوم آموزش شهروندان تاکید کرد و افزود: جمع‌آوری زباله از مبدأ و تفکیک آن از مسائل مهمی است که نیازمند فرهنگسازی و آموزش صحیح به شهروندان بوده و جمع‌آوری زباله در نوبت روز هزینه‌های مازادی در برداشته که با بیرون گذاشتن زباله ساعت ۲۲:۳۰ می‌توان این هزینه‌ها را صرف فعالیت های مفیدِ دیگر کرد.

وی افزود: عملیات شستشوی و رفت و روب ، جمع آوری زباله، نخاله و ضایعات شهری در سطح این منطقه توسط ۱۳۲ کارگر خدماتی و با هفت دستگاه پرس جمع آوری زباله شب، یک خودرو واترجت شستشوی تابلوها و اعلانات، یک دستگاه خودرو مکانیزه جدول شور، یک دستگاه پرس مکانیزه جمع‌آوری زباله روز، پنج دستگاه نیسان جمع آوری ضایعات شهری و یک دستگاه خودرو نیسان جهت زباله شب و یک دستگاه خودرو پرس جهت جمع آوری پسماندهای بهداشتی انجام می‌شود.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp