شهردار کاشان مطرح کرد
تجلی «مهربانی» الهی در قامت فرشتگان زمینی

شهردار کاشان گفت: در دوران اخیر، مفهوم مهربانی به عنوان یکی از صفات الهی در قامت پرستاران و فرشتگان زمینی تجلی یافته است.

سعید ابریشمی‌راد در مراسم تقدیر از پرستاران که در محوطه بیمارستان شهید بهشتی برگزار شد، با تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، با اشاره به تکرار «بسم الله الرحمن الرحیم» و دو صفت «بخشندگی» و «مهربانی» در ابتدای هر سوره قرآن کریم عنوان کرد: خدای متعال بی‌نهایت صفات کمالیه، جلالیه و جمالیه دارد اما یادآوری و ذکر مکرر این دو صفت در هر فصل کتاب هدایت دربردارنده پیام خاصی است.

وی، خاطرنشان کرد: یکی از پیام‌ها این است که انسان در صورت برخورداری از تمام ویژگی‌های نیکو اگر از دو عنصر اخلاقی بخشندگی و مهربانی بی‌بهره باشد نمی‌تواند به تکامل برسد.

شهردار کاشان، با بیان اینکه کرونا با وجود تمام محدودیت‌ها و محرومیت‌ها، ایجادکننده فرصت‌ها و نگرش‎های تازه‌ای نیز بوده است افزود: یکی از فرصت‌های بی‌نظیری که کرونا در اختیار بشر قرار داد آن بود که بعضی واژه‌ها معنای پررنگ‌تر و عینی‌تری پیدا کردند.

ابریشمی‌راد، با تأکید بر تحقق معنای دو واژه «بخشندگی» و «مهربانی» در دوران شیوع کرونا، گفت: خیرین و آحاد اقشار جامعه «بخشندگی» را با حضور همنوع‌دوستانه خویش به منصه ظهور رسانیدند و کادر درمان به خصوص پرستاران دلسوز و ایثارگر نیز مهربانی را در عالی‌ترین شکل خویش متجلی ساختند.

وی، همچنین به ذکر عبارت «الحمدلله» به عنوان سخن آغازین کلام وحی اشاره و بیان کرد: یکی از پیام‌ها می‌تواند این باشد که در غیبت قدرشناسی و سپاسگزاری رستگاری حاصل نمی‌شود.

شهردار کاشان، تلاش جوامع متمدن و پیشرفته برای دستیابی به عنوان «شهر خوب» را متذکر شد و عنوان کرد: هیچ‌گاه این مرتبه به شهرهای دارای کالبد زیبا یا ساختمان‌‌های مستحکم منحصر نمی‌شود بلکه مستلزم بهره‌مندی از مردم خوب است.

ابریشمی‌راد تصریح کرد: قدرشناسی یکی از جلوه‌های این پویایی و خوب بودن است بنابراین با پاسداشت تلاش‌ها باید این شیوه را تمرین کنیم.

شایان ذکر است مراسم تقدیر از پرستاران به مناسبت روز پرستار به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp