شهردار کاشان :
حس تعلق خاطر نسبت به شهر، وجه تمایز میان شهروند و شهرنشین است

با حضور شهردار کاشان و طی مراسمی در خانه فرهنگ جوان لتحر، بانوان شهردار محله های ناحیه لتحر مورد تقدیرقرار گرفتند.

شهردار کاشان ضمن تقدیر از ایده طرح زیست بانو و طراحی و اجرای مناسب آن، انتخاب بانوان را به عنوان تاثیرگزارترین و توانمندترین قشر در ایجاد تغییرات اجتماعی، انتخابی مناسب و شایسته دانست و تاکید کرد: اجرای این طرح نشان داد که بانوان به همان اندازه که به نقش خود در منزل به عنوان یک مادر و یک همسر اهمیت می دهند در قبال پاکیزگی و نظم بخشیدن به محله های خود نیز حساس و مسئولیت پذیرهستند.

سعید ابریشمی راد با اشاره به تفاوت میان دو مفهوم شهرنشین و شهروند، احساس مالکیت و حس تعلق خاطر نسبت به شهر را وجه تمایز یک شهروند نسبت به یک شهرنشین دانست و گفت باید شرایطی ایجاد کنیم که مفهوم شهروند جایگزین مفهوم شهرنشین شود .

وی تاکید کرد: دلیل این که این الگو در شهرهای بزرگی از جمله تهران یا اصفهان قابل اجراشدن نیست این است که در شهرما و به ویژه در ناحیه ای مثل ناحیه لتحر هنوز هم حس تعامل و ارتباطات اجتماعی جریان دارد و در نتیجه، طرح های مشارکتی نتیجه بخش تر است.

ابریشمی گفت: اگر شهر هم مثل باغ، مدرسه، خانه و … عزیز و محترم شمرده شود ، از میزان آسیب های وارده به شهر کاسته شده و هزینه های نگهداشت آن پایین می آید.

وی با اشاره به اینکه یکی از برکات حضور مادران، تربیت جامعه بوده و رکن اصلی آموزش، زنان هر جامعه هستند افزود: خانواده اساس نظام اجتماعی است وقوام خانواده به وجود مادران و زنان هر خانواده متکی است و چه خوب است که از این ظرفیت درجهت ارتقای سطح فرهنگ شهروندی به بهترین شکل استفاده شود.

در این مراسم که معاون و مدیران معاونت خدمات شهری و محیط زیست، شهردار و معاون خدمات شهری منطقه ۳، مسئول ناحیه لتحر، دبیر اجرایی طرح زیست بانو و جمعی از معتمدین ناحیه لتحر نیز حضور داشتند، از تعدادی از بانوان شهردار محله های لتحر که بر اساس شاخص های تعیین شده ارزیابی عملکرد در راستای اجرای طرح زیست بانو، بالاترین امتیاز را کسب کرده بودند و همچنین کودکانشان که با مادران خود همکاری کرده بودند با تقدیم هدایایی تقدیر شد.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp