رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان:
جشنواره سراسری تئاتر مهر فرصتی برای انتقال مفاهیم فرهنگ شهروندی است

سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان به منظور گردهمایی و رقابت سازنده هنرمندان، ارتقاء سطح هنرهای نمایشی، ایجاد فرصت‌های برابر و همچنیـن حمایتی هرچند اندک از گـروه‌هـای تئاتری آسیب دیده از ویروس کرونا، اقدام به برگزاری شانزدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر مهر در اسفند سال جاری کرده است.

رئیس سازمان از معرفی خیام وقارکاشانی به عنوان دبیر این رویداد از سوی شهردار کاشان و رئیس شورای سیاست‌گذاری این جشنواره خبر داد و در تشریح این جشنواره گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان در راستای تحقق اهداف فرهنگی و هنری خود در نظر دارد در شرایط زیست کرونایی شرایطی ایجاد کند تا جشنواره سراسری تئاتر مهر در دوره شانزدهم به صورت مجازی و حضوری با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اجرا شود.

محمدحسین واحدیان با بیان اینکه این دوره از جشنواره در ۴ بخش مسابقه‌ی صحنه‌ای، نمایش‌های کودک و نوجوان، مهمـــان و ویژه و بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی با موضوع آزاد برگزار می‌شود، افزود: در این دوره از جشنواره آثار با موضوعات اجتماعی، شهروندی، فرهنگ ایثار و مقاومت، شهدای مدافع سلامت، شهدای مدافع حرم و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در اولویت انتخاب قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مسائل شهر را از طریق برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و با استفاده از زبان هنر می‌توان حل کرد، تصریح کرد: در دوره‌های متعدد سازمان با برگزاری جشنواره حامی هنر تئاتر و هنرمندان این عرصه بوده است و برنامه سازمان این است که صرفا حمایت نباشد بلکه بتوانیم در کنار آن از فرصت جشنواره برای آموزش‌های شهروندی استفاده کنیم.

رئیس سازمان خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان اجرای زنده برای متقاضیان محترم، پذیرش، ارزیابی و داوری آثار بصورت فیلم تئاترانجام می‌شود و آثارارسالی پذیرش شده در بخش‌های مختلف در ایام برگزاری جشنواره طبق جدول زمان بندی علاوه بر اجرا بصورت کارناوال در مناطق طرح بازآفرینی شهری که دسترسی کمتری به امکانات دارند به صورت فیلم تئاتراکران خواهد شد.

واحدیان در خصوص گاه‌شمار جشنواره گفت: مهلت ارسال آثار تا اول اسفند ماه است و تا ۱۰ اسفند ماه آثار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و شانزدهمین دوره این جشنواره از ۱۶ تا ۲۲ اسفند ماه با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به میزبانی کاشان برگزار می‌شود.

گفتنی است علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی تارنمای mehrfestival.ir و یا شناسه اینستاگرام و تلگرام @mehrfestival مراجعه کنند.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp