دبیر پویش مردمی «کاشان، شهر دوچرخه‌ها» عنوان کرد:
امکان گردشگری شهری با رک دوچرخه اتوبوس‌ها

کنشگر فرهنگی-اجتماعی کاشان با اشاره به برنامه‌های تعاملی پویش «کاشان، شهر دوچرخه‌ها»، رک دوچرخه اتوبوس‌ها را امکان خوبی برای شهروندان دانست تا بخشی از مسیر را با دوچرخه طی کنند و در محورهایی مثل باغ فین هم گردشگری شهری را فعال کند.

محمود ساطع در گفت‌وگو با برنامه صبح سیلک با بیان وضعیت امروزی خودرومحوری شهر کاشان خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۸۰ نشست با حضور مسئولان شهری، گروه‌های مختلف فرهنگی-اجتماعی و اصناف شهر برای فرهنگ‌سازی و ترویج دوچرخه‌سواری برگزار شده است.

وی کوچه‌های گذشته کاشان را محلی ایمن و آرام برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری خواند و با اشاره به طرح دو ساله همگرایی برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، یادآور شد: امروزه با گسترش فرهنگ خودرومحوری نیاز به فضای سبز و محیط بازی برای کودکان و نوجوانان در شهر احساس می‌شود و از طرف دیگر به خاطر فضای محدود تردد، خط ویژه‌ای برای دوچرخه‌سواری وجود ندارد.

ساطع ویژگی‌های شهر انسان‌محور را بنا به گفته‌های کتاب «شهر انسانی» برشمرد و تصریح کرد: در شهر انسانی، معابر ابتدا برای تردد عابر پیاده اولویت دارد، سپس برای دوچرخه و حمل و نقل شهری و حرکت خودروها در آخر قرار می‌گیرد.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp