توصیه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری
درختان داخل منازل را برای جلوگیری از سرمازدگی بپوشانی

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری با اشاره به کاهش شدید دما در روزهای اخیر، بر لزوم پوشانیدن درختان و گیاهان داخل منازل برای جلوگیری از سرمازدگی تأکید کرد.

محمدرضا خالدی با بیان اینکه فضای سبز به خصوص درخت مهم ترین و گرانبها ترین میراث ماست افزود: درختان داخل منازل جزء فضای سبز شهری است و با کمک درختان داخل خیابان ها و پارک ها ریه های شهر را تشکیل می دهند.

وی به مفهوم سرمازدگی درختان نیز اشاره و عناون کرد: این اتفاق عبارت است از تغییرات فیزیکی و یا فیزیولوژیکی انگیختـه شـده در اثـر روبـرو شـدن انـدام هـای مختلف گیاه با دماهای پایین و بالاتر از نقطه انجماد ( بین ۰ تا ۱۰ درجه سانتیگراد) که با پیدایش علایم همراه است و صدمات یخ زدگی عمدتا ناشی از ایجاد کریستال های یخ در آوندهای گیاه است که به سرعت در تمامی اندام ها گسترش می یابد.

به گفته وی، درختانی که در محدوده شهر بوده و از آن به عنوان فضای سبز شهری یاد می شود اکثرا مناسب با اقلیم کاشان است و سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری برای جلوگیری از سرمازدگی و حفظ این میراث گرانبها اقداماتی نظیر کودهی و هرس به موقع را انجام داده است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری خاطرنشان کرد: مطلبی که در این میان وجود دارد شهروندان برای زیباترکردن خانه ها از درختانی استفاده می کنند که عموما برای اقلیم کاشان نبوده و باید نگاهی ویژه برای حفظ و نگهداری به آنها معطوف شود.

خالدی، با اشاره به بعضی از اقداماتی که می توان با انجام دادن آن فضای سبز داخل منزل را از سرمازدگی حفظ کرد افزود: پوشانیدن ساقه با پارچه، کاور شدن قسمت های آسیب پذیر با پلاستیک، کودهی با کود دامی به منظور جلوگیری از یخ زدگی بستر خاک، کم کردن تماس حجم بیرونی گیاه با سرما و ممانعت از یخ زدگی اندام خارجی آن از طریق هرس مناسب و به موقع از جمله اقداماتی است که در این زمینه بسیار موثر است.

وی تصریح کرد: امسال با توجه به سردتر بودن هوا نسبت به زمستان سال های گذشته از شهروندان تقاضا می شود درختان مخصوصا درختان میوه، مرکبات…را با اقدامات ذکر شده در جریان پاکسازی هوا نگهدارند.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp