به دنبال برگزاری جشنواره “هر اتوبوس یک همسفر”
اتوبوس‌های کاشان در هفته حمل و نقل ماسک زدند!

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان گفت: فرهنگ‌سرای مهر سازمان در راستای برگزاری جشنواره”هر اتوبوس یک همسفر” به منظور تشویق شهروندان به استفاده از ماسک، در اقدامی نمادین به جلو تعدادی از اتوبوس‌های درون شهری ماسک زد تا بتواند با ویروس کرونا مقابله کند.

محمدحسین واحدیان با تشریح برنامه‌های جشنواره”هر اتوبوس یک همسفر”به مناسبت هفته حمل و نقل گفت: این سازمان در این هفته با مشارکت سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری برنامه‌های متنوعی را با تلاش فرهنگ‌سراها در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی، اطلاع‌رسانی برگزار می‌کند.

وی با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا و سهم بالای ناوگان حمل و نقل عمومی در انتشار این ویروس و از آنجا که آموزش در این روزهای بحرانی حیاتی‌ترین اقدام در این زمینه است، افزود: در نخستین برنامه از جشنواره با نصب ماسک بر روی تعدادی از اتوبوس‌های شهری، توصیه به استفاده از ماسک به شهروندان یادآور و خواستار همراهی آن‌ها برای بازگرداندن سلامت به جامعه شدیم.

رئیس سازمان با بیان اینکه این فعالیت با هدف فرهنگ سازی و آموزش اصول صحیح استفاده از حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس صورت می‌گیرد، اظهار کرد: در این جشنواره شهروندان با شرکت در مسابقه کتابخوانی، تماشای کلیپ‌های تصویری و نمایش با مفاهیم و اصول استفاده از اتوبوس به عنوان حمل و نقل عمومی آشنا می‌شوند، اصولی که می‌تواند شهروندان یک شهر را در یادگیری آداب صحیح استفاده از اتوبوس یاری رساند.

واحدیان به تاثیر بسزایی که آموزش‌های شهروندی در حوزه حمل و نقل می‌تواند داشته باشد، اشاره کرد و از برگزاری مسابقه‌ کتاب‌خوانی با عنوان “اتوبوس‌های مهربون” با موضوعات تکریم و احترام گذاشتن به سالمندان در اتوبوس، اطمینان از شارژ بلیط کارت قبل از سوار شدن به اتوبوس و عدم پرداخت وجه نقد به راننده، ممنوع بودن خوردن خوراکی و استعمال دخانیات،رعایت نظافت ایستگاه اتوبوس و عدم پارک ماشین در ایستگاه، توقف در ایستگاه با اعلام قبلی مسافر وارتباطات کلامی و رفتاری مناسب با رانندگان اتوبوس و تهیه کلیپ طنز با تلاش فرهنگ‌سرای مهر به عنوان بخشی از برنامه‌های این جشنواره نام برد.

وی اجرای نمایش در قالب “پرفورمنس فرهنگ ترافیک” و نمایش “اتوبوس_شهر و سلامت” در اتوبوس‌های شهری و سطح شهر به کوشش فرهنگ‌سرای معراج با محوریت آموزش‌های شهروندی بر مبنای رعایت اصول استفاده ایمن و استاندارد از اتوبوس‌های شهری و همچنین وبینار “نقش مدیریت شهری در حمل و نقل عمومی و مسائل ترافیکی، چالش‌ها و نیازها” به همت فرهنگ‌سرای بانو را از دیگر برنامه‌های این جشنواره برشمرد.

واحدیان در پایان بار دیگر از شهروندان و مسافرین درخواست کرد که حتما در هنگام استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی از ماسک استفاده کرده و همچنین فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

به پاسداشت زحمات تلاشگران عرصه حمل و نقل در کشور از ۲۶ آذر تا ۲ دی‌ماه با عنوان «هفته حمل و نقل» نامگذاری شده است.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp