از زمان آغاز شیوع کرونا تا کنون رقم خورده است
افزایش ۲۰ درصدی میزان مصرف میوه در کاشان

مدیر حوزه ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی با اشاره به توزیع روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن میوه در کاشان و حومه آن گفت: از زمان شیوع کرونا مردم بیشتر به مصرف میوه‌های ویتامین‌دار روی آوردند که این میزان مصرف ۲۰ درصد نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است.

مهدی پایواره در گفت‌وگو با برنامه #صبح_سیلک با اشاره به برنامه‌ریزی برای انتقال بازار روز شهروند از محدوده پارک آیت‌الله مدنی به انتهای بلوار صنعت خاطرنشان کرد: سیاست شهرداری بر توسعه بازارهای روز در مناطق پنجگانه برای رفع نیازهای ساکنان هر منطقه متمرکز شده؛ اما احداث این بازارها نیازمند کار کارشناسی و داشتن تأییدیه‌های زیست‌محیطی، ترافیکی و… از نهادهای مرتبط است.

وی از احداث بازار روز در بلوار امام رضا (ع) در همسایگی مجتمع کاشان‌مال طی آینده‌ای نزدیک خبر داد و بیان کرد: این بازار میوه و تره‌بار با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیازهای ساکنان این بلوار و محدوده شهرک‌های امیرالمؤمنین، فاز دو و… را تأمین خواهد کرد.

پایواره با بیان اختصاص دو قطعه زمین برای احداث بازار روز در شهرک خاتم‌الانبیا و بلوار قطب راوندی همراه با بررسی امکان‌سنجی احداث بازار در بلوار شهید معمار حسن‌آبادی، خاطرنشان کرد: احداث بازار روز در شهرک خاتم الانبیا مورد تأیید شورای ترافیک قرار گرفت و کار تأسیس آن با مجوزهای قانونی لازم دنبال می‌شود؛ ولی احداث بازار روز در بلوار قطب راوندی به دلیل مشکلات ترافیکی در شورای ترافیک تأیید نشد.

به گفته وی از زمان شیوع ویروس کرونا در سال گذشته تا آبان‌ماه سال جاری بیش از ۵۰ تن میوه و صیفی‌جات با کمک خیران بین نیازمندان توزیع شد که ۱۲ تن آن به همراه ۱۷۰۰ بسته حمایتی ویژه اقشار آسیب‌پذیر تنها در آذرماه و آستانه فرارسیدن سالگرد شهادت سپهبدحاج قاسم سلیمانی بوده است.

مدیر حوزه ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی در ادامه از کشتار روزانه ۲۷۰ تا ۳۰۰ رأس دام در کشتارگاه صنعتی شهرداری کاشان خبر داد و تصریح کرد: خدمات شهرداری در این مجموعه با نظارت کامل دامپزشکان و ناظران بهداشت برای تهیه و توزیع گوشت سالم با طی مراحل و فرآیندهای خاصی مثل معاینه دام، ذبح شرعی، قرارگیری لاشه در سالن پایش پیش سرد و… صورت می‌گیرد.

پایواره با انتقاد از کشتار دام در مکان‌های غیربهداشتی؛ مانند برخی مزارع و باغ‌ها گفت: توزیع گوشت گرم بدون بررسی و تأیید دامپزشکی امکان انتقال بیماری‌های مختلف خطرناک از دام به انسان را همراه دارد.

وی در پایان ارائه بر تسهیلات مختلف خدماتی و زیرساختی به همراه تأمین اعتبارهای لازم برای اجرای آسفالت معابر، زیباسازی و ساماندهی فضای سبز شهرک صنایع کارگاهی تأکید و ابراز امیدواری کرد: مشکلات اسناد مالکیتی مورد اختلاف کشاورزان اسدآباد و وزارت راه و شهرسازی با کمک فرمانداری حل و فصل شود‌.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp