ازابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت
۱۰ توافق آزادسازی املاک در منطقه یک شهرداری

مدیر املاک و مستغلات منطقه یک شهرداری کاشان از انجام ۱۰ مورد توافق آزادسازی با هزینه‌ای بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال در بافت‌های مرکزی شهر خبر داد و گفت: این توافق‌ها مبنی بر تملک و آزادسازی معابر در متراژی بالغ بر یک هزار مترمربع در بافت‌های مرکزی شهر انجام شده است.

محمدرضا پورعسگری در ارتباط تلفنی با برنامه صبح سیلک با اشاره به بودجه ۸۰ میلیاردی منطقه یک شهرداری در بخش تملک و آزادسازی معابر خاطرنشان کرد: درنظر گرفتن پارکینگ در بافت تاریخی و هسته مرکزی شهر اولویت اصلی اجرای طرح‌های عمرانی این منطقه در سال جاری است.

وی پیگیری برای توسعه پارکینگ‌های مسطح در نقاط مختلف بافت تاریخی کاشان را تأکید کرد و افزود: رکود اقتصادی حاکم، شیوع موج‌های ویروس کرونا در کنار رشد بی‌رویه قیمت املاک کاشان کار تملک و آزادسازی معابر را برای شهرداری با سختی‌های زیادی همراه کرده است.

پورعسگری با یادآوری انجام چندین مورد توافق برای تملک و توسعه پارکینگ‌های مسطح در معابر پرترافیکی مثل کوی مخابرات، محلات پنجه‌شاه و سرفره تصریح کرد: این تملک‌ها با مجوز اداره میراث فرهنگی بدون هیچ گونه تعرض به آثار تاریخی همجوار آن انجام می‌شود و رفع خطر از املاک فرسوده یا تعریض معابر نیز در گرو استعلام از این ارگان است.

مدیر املاک و مستغلات منطقه یک شهرداری محدودیت منابع درآمدی و سختی انجام توافق برای تعریض یا آزادسازی معابر را از مشکلات اصلی این منطقه برشمرد و تبیین کرد: توسعه شهری به ویژه در مباحث قانونی و کارشناسی قیمت املاک برای آزادسازی توسط شهرداری، نیازمند همراهی بیشتری از سوی شهروندان است و پافشاری‌ها و مطالبه‌گری‌های دور از انتظار برخی شهروندان علاوه بر تحمیل هزینه به شهر، انجام شدن پروژه‌های تملک و آزادسازی معابر را با مشکل مواجه می‌کند.

پورعسگری کمبود پارکینگ در هسته‌های مرکز شهر مانند محتشم، شهید رجایی و آیت‌الله کاشانی را از معضلات مهم ترافیکی دانست و افزود: در محدوده خیابان محتشم چند پلاک ملکی فرسوده بر اساس تبصره ۱۴ به منظور رفع خطر از تردد عابران تخریب شده است و این در حالی است که مالکان یا وراث این املاک بلاتکلیف مشخص نیستند و باید به شهرداری مراجعه کنند.

وی با بیان ردیف بودجه و منابع اختصاصی جرایم برای توسعه پارکینگ‌های مسطح اذعان داشت: هزینه جرائم ساخت و سازهای بدون پارکینگ به طور کامل صرف توسعه پارکینگ در نواحی مختلف شهری شده و در بخشی دیگر صرف نمی‌شود.

پورعسگری در پایان از برخی شهروندان خواست ضمن آشنایی کامل با قوانینی مثل ماده ۱۰۱ و ۱۴۷ قانون اساسی برای ضوابط اختصاصی تفکیک اراضی بیش از ۵۰۰ مترمربع، در همراهی با شهرداری برای توسعه و آبادانی شهر کوشا باشند.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp