اجرای اولین فقره از ۸ حکم تخریب بناهای غیرمجاز در حریم سیلک

مدیر اجرای احکام شهرداری کاشان از تخریب یک باب خانه باغ ساخته‌شده در حریم سیلک بنا به حکم قطعی قضایی در روز چهارشنبه، ۱۷ دی‌ماه خبر داد.

بهمن کاظمیان این تخریب را در راستای همکاری با ارگان‌ها و نهادهای شهرستان کاشان در خصوص حفظ اراضی ملی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و همچنین ممانعت از فرصت‌های به وجودآمده برای سودجویان و دلالان دانست و گفت: در پی دستور شهردار و با درخواست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان مبنی بر همکاری شهرداری جهت اجرای ۸ فقره از احکام قطعی تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز در عرصه تپه‌های سیلک، اجرای احکام شهرداری یک باب خانه باغ ساخته‌شده در حریم سیلک، واقع در کوچه ذوالفقار ۱۰ را با حضور نمایندگان میراث فرهنگی تخریب کرد.

وی با اشاره به اینکه اجرای این حکم با حضور همکاران شهرداری منطقه چهار و پشتیبانی انتظامی کلانتری ۱۴ یگان امداد نیروی انتظامی رقم خورده است، یادآور شد: شاکی اصل پرونده‌های مورد نظر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که شهرداری به منظور ادامه روند تغییر کاربری‌ها و تصاحب اراضی ملی به عنوان دستگاه همکار و عمل‌کننده اقدام به تخریب کرد.

کاظمیان افزود: سایر احکام واصله (۷ فقره حکم بعدی) بعد از تأمین پشتیبانی انتظامی و دریافت دستور پشتیبانی از دادستانی محترم ظرف مدت دو هفته آینده اجرا خواهد شد.

مدیر اجرای احکام شهرداری کاشان بیان کرد: باغ‌ویلای مذکور در زمین کشاورزی به مساحت ۵۰۰ متر مربع توسط مالک یا مالکان خودسرانه به دو قطعه تفکیک شده بود و مساحت اعیانی حدود ۱۵۰ متر مربع از نوع دیوار باربر، شناژ قائم و سقف تیرچه بلوک بود که دیوارهای میانی و جداکننده به صورت کامل و سقف تیرچه بلوک و ساختمان مسلح در حد امکان به نحوی که به ساختمان‌های مجاور و همسایگان آسیب نزند، تخریب شد.

بهمن کاظمیان در پایان تأکید کرد: همانند گذشته به شهروندان توصیه می‌شود از هر گونه خرید و فروش اراضی واقع در حریم سیلک و همچنین حریم شهر بدون استعلام از شهرداری خودداری کنند تا ضمن جلوگیری از زیان‌های بعدی به شهروندان، انرژی و زمان دستگاه‌های مرتبط؛ نظیر شهرداری و میراث فرهنگی صرف خدمت‌رسانی شایسته‌تر و سایر امور محوله گردد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp